МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА

Radio G

Gostivar

Гостиварец осомничен за обљуба на малолетничка

Објавено на: 28.07.2021 во 14:16

Гостивар, 28 јули 2021   Триесет иедногодишен гостиварц е лишен од слобода откако бил пријавен дека обљубил малолетна девојка. Тој задржан во полициска станица за расветлување на случајот.

Според информацијата од СВР Тетово, полициски службеници од Полициската станица Гостивар ноќва еден час по полноќ (28.07.2021 во 00.45 часо)  го лишиле од слобода И.Б.(31) од Гостивар. Тој се сомничи дека во дворот на семејната куќа извршил обљуба врз 17-годишна малолетничка од Скопје, која имала привремено живеалиште во Гостивар.

И.Б е задржан во полициска станица Гостивар, а по целосното документирање на случајот против него во текот на денот ќе биде поднесена соодветна пријава. 

згм