МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА

Radio G

Gostivar

Мајката на детето кое настрада во пожарот во Гостивар лишена од слобода

Објавено на: 16.03.2021 во 18:50

Гостивар, 16 март 2021 Триесет и петгодишната жена чие дете утрово го загуби животот во пожар во стан на улица „Кеј Вардар“ во Гостивар лишена е од слобода, информираат од СВР Тетово.  

            Од таму навдуваат дека С. Т. (35) од Ресен веднаш по откако ѝ пружена медицинска помош, околу пладне е лишена од слобода и задржана е во полициска станица Гостивар, под соменение дека сторила кривично дело „повреда на семејни обврски“ (член 203 став 2 од КЗ).

            Таму таа најверојатно ќе биде задржана до утре за расветлување на поединостите околу настанот, по што се очекува да биде изведена пред судија на претходна постапка во Основниот суд Гостивар.