Категорија на прелистување

ИЗБОРИ 2024 Претседател

Ема Нешковска: Да гласаме за европска иднина и европска Македонија (ВИДЕО)

Гостивар, 22 април 2024 – На крајот од предизборната кампања за претседателските избори, кандидатка за пратеник од редовите на СДСМ во ИЕ 6,…
Повеќе ...

Таравари: Потребна е вонредна мобилизација за победа со голема разлика

Гостивар, 21 април 2024  - Кандидатот за претседател Арбен Таравари од вечерашниот предизборен митинг  на коалицијата Влен/Вреди, порача…
Повеќе ...

Пендаровски: Не направивме исчекор кон ЕУ заради сопките на опозцијата

Гостивар, 17 април 2024 (МИА) - Следниот чекор кој ни е многу битен кон ЕУ не гo направивме само затоа што главната опозициска партија почна…
Повеќе ...

Дафина Стојаноска од гостиварци побара поддршка за Силјановска-Давкова (ВИДЕО)

Гостивар, 16 април 2024 – Актуелната пратеничка и член на ИК на ВМРО ДПМНЕ, Дафина Стојаноска на средби со жителите на општина Гостивар…
Повеќе ...

Дафина Стојаноска: „Гордана Силјановска Давкова како претседател ќе покаже дека е возможно да се…

Гостивар 12 април 2024 – Кандидатот за пратеник и носител на листа во ИЕ6 Дафина Стојаноска во обраќањето на предизборниот митинг во…
Повеќе ...

Силјановска-Давкова: Политиката мора да биде секогаш и во границите на правото.

Гостивар, 12 април 2024 (МИА) – Политиката мора да биде во границите на правото, а не обратно правото да им биде потчинето на политичарите…
Повеќе ...