СДСМ вечерва со предизборен митинг во Гостивар

Гостивар, 27 април 2024 – Во рамки на предизборната кампања за парламентарните избори, СДСМ и коалицијата ќе одржат митинг во 19:30 часот на градскиот плоштад во Гостивар.

Според најавата, ќе се обратат лидерот на СДСМ, Димитар Ковачевски, носителката на листата за Изборна единица 6, Славјанка Петровска и кандидатката за пратеник, Ема Нешковска. Подолу може да ја видите видеопораката на Ема Нешковска со покана за присуство на митингот.

Коментарите се затворени.