ВМРО-ДПМНЕ со митинг ја заокружува кампањата во Гостивар

Гостивар, 2 мај 2024 – Hа градскиот плоштад во Гостивар, попладнево ќе се одржи ГОЛЕМ НАРОДЕН СОБИР на коалицијата која ја предводи ВМРО – ДПМНЕ. Пред граѓаните ќе се обратат лидерот на партијата Христијан Мицкоски, кандидатката за претседател, Гордана Сиљановска-Давкова и носителката на листата за пратеници во ИЕ 6, Дафина Стојаноска.

Собирот започнува во 18:30 часот

 

Коментарите се затворени.