Ема Нешковска со честитка по повод Велигден (ВИДЕО)

Гостивар, 5 мај 2024 – Кандидатката за пратеник во ИЕ6, Ема Нешковска од редовите на СДСМ по повод православниот празник Велигден испрати видеопорака до сограѓаните православни христијани. Преку неа, Нешковска им го честита празникот и им порача да го поминат во мир, слога и благосостојба.

 

Коментарите се затворени.