Ознака на прелистување

избори

Дафина Стојаноска: Мала криминална група повикува на бојкот на претседателските избори

Гостивар, 8 мај 2024 -  Дафина Стојаноска, носителката на кандидатската листа за пратеници на коалицијата „За Твоја Македонија“ во ИЕ 6 по…
Повеќе ...

Таравари: Ние сме апсолутни фаворити, очекуваме потврда на победата од првиот круг

Гостивар, 31 октомври 2021 (МИА) Кандидатот за градоначалник на општина Гостивар од коалицијата Алијанса за албанците-Алтернатива,…
Повеќе ...

Неби Реџепи: Очекувам излезност околу 50 проценти од запишаните избирачи во општина Врапчиште

Гостивар, 31 октомври 2021 (МИА) Кандидатот за градоначалник на општина Врапчиште од редовите на ДУИ по гласањето во родното…
Повеќе ...