Категорија на прелистување

ИЗБОРИ 2024 Пратеници

Дафина Стојаноска: Гласав за претседател што ќе донесе право и правда (ВИДЕО)

Гостивар, 24 април 2024 - Носителката на листата со кандидиати за пратеници од коалицијата „Твоја Македонија ВМРО ДПМНЕ“ за Изборна единица…
Повеќе ...

Петровска:  СДСМ вистински се грижи за животната средина, Шар Планина ја направивме национален парк

Гостивар, 20 април 2024 (МИА) - Носителката листа во 6 ИЕ, (изборна единица) на СДСМ и коалицијата „За европска иднина“ Славјанка Петровска…
Повеќе ...

Ема Нешковска: Почитувањето на различностите и прифаќањето на лицата со попреченост се основни…

Гостивар, 19 април 2024 – Кандидатката за пратеник од ИЕ 6, Ема Нешковска оствари средба со родителите на деца со попреченост на која се…
Повеќе ...

Стојаноска од Гостивар: Успесите во спортот, секоја нација ја прават горда и не прават поделби

Гостивар, 19 април 2024 - Носителката на листа во 6 изборна единица од коалицијата „Твоја Македонија ВМРО ДПМНЕ“, Дафина Стојаноска во…
Повеќе ...

Ема Нешковска повика на политичка култура и дијалог на повисок ниво (ВИДЕО)

Гостивар, 18 април 2024 – Кандидатка за пратеник во ИЕ 6 од редовите на СДСМ, Ема Нешковска објави видеопорака на почетокот од кампањата за…
Повеќе ...

Дафина Стојаноска: „Гордана Силјановска Давкова како претседател ќе покаже дека е возможно да се…

Гостивар 12 април 2024 – Кандидатот за пратеник и носител на листа во ИЕ6 Дафина Стојаноска во обраќањето на предизборниот митинг во…
Повеќе ...

Официјализирана коалицијата на ДУИ и крилото на Зијадин Села од Алијанса за Албанците

Гостивар, 31 март 2024 (МИА) – На партиски собир во спортската сала „Младост“ во Гостивар Али Ахмети и Зијадин Села потпишаа предизборна…
Повеќе ...