Категорија на прелистување

ИЗБОРИ 2024 Пратеници

Дафина Стојаноска: Во име на Гоце Делчев и борците од НОБ одберете го бројот 2 за да ја зачуваме…

Гостивар, 4 мај 2024 – Носителката на листата за пратеници во ИЕ 6, на коалицијата „За Твоја Македонија“ ВМРО – ДПМНЕ, Дафина Стојаноска во…
Повеќе ...

Нешковска: Предадена донацијата од првомајскиот базар за манастирот „Св. Преображение Христово“ во…

Гостивар, 3 мај 2024 – Во пресрет на православниот празник Велигден, кандидатката за пратеник во ИЕ6, Ема Нешковска придружувана од…
Повеќе ...

Дафина Стојаноска: Да се обединиме околу ВМРО-ДПМНЕ и да го зададеме последниот удар на криминалната…

Гостивар, 4 мај 2024 – Мора да се обелоденуваат сите криминали и скандали. Мора да бидеме гласни. Криминалот е тој кој треба да биде…
Повеќе ...

Ема Нешковска: Почитувањето на работничките права значи носење на одлуки и создавање решенија…

Гостивар, 1 мај 2024 – Кандидатката за пратеник од коалицијата „За Европска иднина“ предводена од СДСМ, Ема Нешковска во видеопорака по…
Повеќе ...

Стојаноска на средби со граѓаните и членови на ограноците на коалициските партнери

Гостивар, 28 април 2024 – Носителката на листата за пратеници во Изборната единица 6 од редовите на ВМРО ДПМНЕ, Дафина Стојаноска во рамки…
Повеќе ...

Ковачевски: СДСМ е единствената политичка сила која знае како да ја внесе Македонија во ЕУ

Гостивар, 27 април 2024 - На вечерашниот митинг кој се одржа на градскиот плоштад, претседателот на Социјалдемократскиот Сојуз на…
Повеќе ...

Дафина Стојановска: Програмата на ВМРО ДПМНЕ предвидува повисока парична помош за потполно глувите…

Гостивар, 27 април 2024 - Носителката на листа за Изборна единица 6, Дафина Стојановска, од коалицијата „Твоја Македонија ВМРО ДПМНЕ“ денес…
Повеќе ...

Нешковска: Ја бараме поддршката од сите што веруваат во концептот за европска иднина (ВИДЕО)

Гостивар, 26 април 2024 – Кандидатката за пратеник во Изборна единица 6 од редовите на СДСМ, Ема Нешковска по првиот круг на…
Повеќе ...